Дейвид Култард спечели "Състезанието на шампионите", след като на финала се пребори с младата звезда на Мерцедес Паскал Верлен. Легендарната надпревара отново маркира края на сезона, като този път домакин на шоуто бе Барбадос.

След като миналата година организаторите на "Състезанието на шампионите" бяха принудени да отменят състезанието заради размириците в Тайланд, демонстрационната надпревара пое към остров Барбадос за финала на сезон 2014 в моторните спортове. За съжаление шампионът във Формула 1 Люис Хамилтън не взе участие в шоуто, но Мерцедес имаше перфектен представител в лицето на Верлен.

Тестовият пилот на германците, който тази година стана най-младият победител в DTM с успеха си на "Лаузицринг", стигна до финала, където срещна Дейвид Култард. Бившият пилот от Формула 1 обаче не остави никакъв шанс на новака и с две убедителни победи си гарантира първото място.

Култард бе безапелационен в групите, където срещна Джейми Уинкъп и победителя от 2012 г. Ромен Грожан, изненадващо отстрани Петер Солберг на четвъртфиналите, въпреки че двамата караха рали крос версията на VW Polo, и с лекота отново срази Уинкъп за втори път на полуфинала зад волана на Audi R8 LMS.

Британецът бе на крачка и от първото място в Купата на нациите, но Том Кристенсен и Петер Солберг се оказаха прекалено сериозна конкуренция за него и Сузи Волф на финала. Успехът на скандинавците сложи точка на феноменалната серия от шест поредни победи на Германия, спечелени от Михаел Шумахер и Себастиан Фетел.