Бившият пилот от Формула 1 Роберт Кубица спечели победа в ралито "Трофей Ачи Комо", което се провежда на асфалт. Рали Комо е заключителният етап от италианското първенство Trofeo Rally Asfalto.

Полякът се състезаваше със Citroen C4 WRC. Той показа изключително каране и успя да спечели 8 от 11-те специални етапа. В резултат на това той изпревари втория, трикратния победител в сериите Trofeo Rally Asfalto, Феличе Ре също със Citroen с повече от половин секунда. Третото място зае Корадо Фонтана с Ford Focus RS WRC.

След състезанието Кубица, който едва не загина в катастрофа именно на рали, призна, че възстановяването му върви добре, но все още не може да разчита напълно на едната си ръка.

През ноември на Кубица предстои участие в ралито Рали дю Вар във Франция. Негов навигатор ще остане италианецът Емануеле Инглези. Организаторите дадоха на екипажа номер едно. Ралито е с дължина 260 км. Това ще бъде най-дългото състезание, в което ще участва полякът след завръщането му автомоторния спорт.