Българският екипаж Крум Дончев и Стойко Вълчев със Субару Импреза завърши на десето място в крайното класиране на ФИАТ Рали Турция, втори кръг от европейския рали шампионат.

Победител стана Николас Волуз с Пежо 207 Супер 2000. Димитър Илиев и Янаки Янакиев с Мицубиши Лансър Ево 9 се движеха десети след първия ден, но отпаднаха в 12-ия специален етап заради повреда в предния диференциал.

"Нашият спорт е технически, такива неща се случват. Добре е, че въпреки отпадането продължаваме да водим за европейския шампионат. За съжаление Крум Дончев не успя да вземе точки за него. В Турция имаше страхотна конкуренция на пилоти с много добри автомобили", заяви Димитър Илиев.

Той има 15 точки за европейския шампионат от Рали Миле Миля в Италия. Следващият старт на българите е на 24-26 май на Ина Делта Рали в Хърватия.

Междувременно Тихомир Трънков и Александър Атанасов спечелиха първи места в класовете си във втория кръг на Държавния шампионат по автокрос в Монтана.

В клас до 1600 куб. см. Трънков остави зад себе си Диан Йорданов и Румен Костадинов, а в клас нвад 1600 куб. см. триумфира Александър Атанасов. Зад него се наредиха Лъчезар Исаев и Димитър Димитров.