Световният шампион по мотоциклетизъм на писта в клас Moto GP Кейси Стоунър от Австралия с Дукати спечели старта за Голямата награда на Холандия.

Стоунър стартира от първа позиция и не позволи на съперниците си да го изпреварят до края, финиширайки с време 42:12.337 минути. Австралиецът записва втора поредна победа, след като преди седмица спечели и Гран при на Великобритания.

В Холандия втори остана испанецът Дани Педроса с Хонда, с изоставане от 11,310 секунди от Стоунър. Второто място на Педроса му позволи да излезе начело в класирането за световния шампионат. За място на подиума в Холандия се пребори и американецът Колин Едуардс с Ямаха, който завърши трети.

В класирането за световния шампиона след 18 старта води Педроса със 171 точки, следван от Валентино Роси от Италия с Ямаха със 168, Стоунър 142 точки и др.