Испанецът Карлос Сайнц спечели втория етап от надпреварата при автомобилите в рали „Дакар”. Пилотът на Фолксваген премина 67-те състезателни километра между Портимао и Малага за 00:59:26 часа, като по този начин се изкачи на втората позиция в генералното класиране в ралито, усилвайки напрежението над водача Карлос Соуса.

След победителя в днешния ден с равно време се наредиха бившият мотоциклетист от Испания Нани Рома с Мицубиши французина Люк Алфан , който изостанаха на 29 секунди от първия.

Спечелилият във вчерашния ден Карлос Соуса се нареди девети днес на близо две минути от победителя Сайнц.

При мотоциклетистите най-бърз бе Хелдер Родригес, изпреварвайки португалеца Рубен Фариа и испанеца Исидре Естеве Пуйол.

В днешния ден камионите не взеха участие в надпреварата, като тежките машини бяха натоварени на фериботи, които ще ги пренесат в Африка.