Джими Джонсън с Шевролет стана шампион в сериите НАСКАР, след като завърши девети в последното състезание за сезона на овала в Хоумстед. Той изпревари в крайното класиране новака Дени Хамлин и завоюва първата си титла.

Джонсън завършваше втори в крайното класиране през 2003 и 2004 година.

„Работихме здраво в последните 5 години, за да може нашият отбор Хендрик Моторспорт да достигне до този успех", заяви шампионът след финала.

Джими можеше и да не стане първенец, след като 40 обиколки преди края той катастрофира с Курт Буш. Джонсън бързо се възстанови и зае 12-ото място, което му гарантираше титлата.

Състезанието беше спечелено от Грег Бифъл с Форд, който бе най-бърз след 268 обиколки на пистата.

Бившият пилот от Формула 1 Хуан Пабло Монтоя направи обещаващ дебют. Колумбиецът се класира 13-и, въпреки че 14 обиколки преди края се удари в стената и автовобилът му се запали. Монтоя изскочи бързо и остана невредим.