Българите продължават да водят във временното класиране за Европейската купа по супермото след днешния кръг на писта "Долна Митрополия" край Плевен. Състезанието бе организирано от турската федерация по мотоциклетизъм. Тъй като нямат подходящо трасе да го проведат в своята страна, те избраха най-добрата писта в света - тази край Плевен.

В днешните стартове при най-големия клас - SOpen, първото място взе Росен Тончев с КТМ с 50 точки като победи и в двата манша. Втори остана Калин Кулев с ТМ, който събра 44 точки - второ място и в двата манша. Трети остана румънецът Петер Гаги с 40 т. - трето място и в двата манша. Във временното класиране за Европейската купа води Росен Тончев с 247 точки.

Много оспорвано премина надпреварата в клас S1. Нова победа извоюва Ангел Караньотов с КТМ, който взе 47 точки. Той бе втори в първия манш и първенец във втория. С равни точки - 47, втори остана Александър Георгиев. Той бе първи в първия манш, но втори във втория, което според правилата на състезанието го поставя на второ място в състезанието. Третата позиция спечели турският състезател Ата Нурджан с КТМ.

Във временното класиране за еврокупата остава водач Александър Георгиев, въпреки, че днес бе втори. Авансът му пред Ангел Караньотов е само 6 точки. Утрешният пореден кръг на пистата "Долна Митрополия" ще бъде решаващ за класирането, защото поради малката разлика може да донесе и размествания. В клас Junior днес победи Майкъл Иванов с КТМ /50 т./, втори остана Цонков Пеев /44 т./, а трети Георги Гочев /40 т./

Във временното класиране до момента води Цонко Пеев с 214 т. Утре, неделя, ще се състои предпоследния кръг от надпреварата за Европейската купа. Той ще бъде организиран от Българската федерация по мотоциклетизъм. Елитното съоръжение за супермото край Плевен вече има трибуни за посетители с 3000 места, които създават удобства за наблюдение на надпреварата. Официалното откриване е предвидено от 11.00 ч., след което са трите старта.