Състезателят на "Kemea Yamaha Racing" Петър Петров завърши на второ място в първия кръг на международния шампионат на Великобритания по мотокрос в клас МХ2, който се проведе през изминалия уикенд в Хоукстоун парк, край Бирмингам.

В първия манш българинът завърши на втора позиция, а във втория остана четвърти. С актив от 40 точки Петров зае второ място в крайното класиране след победителя Джефри Херлингс от Холандия, световен шампион за последните две години.

Само 5 дни остават до началото на световния шампионат в клас МХ2, който ще се проведе на пистата "Лосайл" в Катар.

Българските фенове ще имат възможност на 20-ти април в Севлиево да изживеят най-големите мотокрос емоции с петия кръг на световния шампионат - Гран при България.