Българинът Ангел Караньотов не даде шанс на конкурентите си и грабна безапелационно златния медал в клас S1 на провелия се в неделя трети кръг от Европейската купа по супермото на най-добрата писта в света "Долна Митрополия" край град Плевен.

Караньотов с КТМ записа време от 15:34.313 и след като спечели първо място и в двата манша, остави зад себе си на 2,606 секунди далеч по-опитния състезател Александър Георгиев също с КТМ.

Ата Нуркан от Турция грабна третата позиция, а единствената жена-състезателка Елена Кафеджийска завърши на осмо място, оставяйки зад себе си Ивайло Молов.

В клас S Open най-бърз беше Росен Тончев с КТМ и време от 15:51.912 минути. Втори с редкия за този клас мотоциклет ТМ остана Калин Кулев. Той завърши на 9.159 секунди от победителя.