Ангел Караньотов спечели на супермото пред Александър Георгиев в отворения клас на пистовия шампионат по мотоциклетизъм и води в генералното класиране на европейския шампионат. Борислав Стоименов и Веселин Иванов станаха втори и трети в клас S3, а при най-малките в клас SM джуниър спечели Хакан Халми (България).

Мартин Чой записа трета поредна победа за годината при пистовите мотори в клас Суперщок (1000 куб. см), следван от Калин Кулев и Димитър Митов.

Технически проблем попречи на фаворита Илия Царски да завърши в автомобилния старт, в който участваха 28 пилоти. В отделните класове на върха бяха Константин Маршавелов, Ерменко Ерменков, Никифор Баневски и Ангел Григорчев.

Близо 20 000 зрители събра комбинираното състезание на пистови шампионати по мотоциклетизъм и автомобилизъм. Многохилядната публика се стече на летищния комплекс Долна Митрополия, където паралелно бяха организирани вторият кръг на европейския шампионат по супермото, третият кръг на европейския шампионат по мотоциклетизъм и кръг от националния шампионат по автомобилизъм (затворен маршрут).