Валентино Роси спечели състезанието за Голямата награда на Холандия от календара на Moto GP.

Доктора поведе за първи път в деветата обиколка днес и въпреки огромните усилия на конкуренцията в лицето на сънародниците му Данило Петручи и Андреа Довициозо даде всичко от себе си и спечели едно от най-оспорваните състезания от началото на сезона.

С рекордната си десета победа в Холандия той официално стана пилотът с най-дълга победна кариера във всички класове на мотоциклетизма - първата му победа в най-ниския клас бе преди 20 години и 313 дни.

Люис Хамилтън: Формула 1 за мен може да приключи в края на сезона

"Аз определям съдбата си"

Междувременно катастрофата на Маверик Винялес му костваше първата позиция в генералното класиране, която вече е в ръцете на Андреа Довициозо. Винялес става втори, тръгайки си без нито една точка от Холандия, а Валентино Роси се приближи към върха на третата позиция, но с изоставане от само 7 точки спрямо новия лидер.

Компания на подиума му направиха Данило Петручи и Марк Маркес, който също с много мъка се пребори за третото си място, което в последната обиколка на два пъти бе в ръцете на Кал Кръчлоу. Това бе първата победа на Роси от 385 дни.