Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team) триумфира на мокър асфалт в състезанието от клас Moto2 в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, финиширайки пред Алонсо Лопес (Испания, Beta Tools SpeedUp) и Джейк Диксън (Великобритания, Solunion GASGAS Aspar).

Арболино спечели първото място в пряк дуел с Диксън в края на състезанието, като британецът в последствие остана и зад завършилия на второ място Лопес.

Лидерът в първата обиколка Арон Канет (Испания, Pons Wegow Los40) остана на четвъртото място заради наказание за ранен стар, а победителят от първия кръг Педро Акоста (Испания, Red Bull KTM Ajo) едва се добра до 12-а позиция в тежките условия, съкратили състезанието до едва 14 обиколки.

Така лидер в класирането вече е Арболино с 41 точки. Канет е втори с 33, а Акоста изостава с още четири на третата позиция.

Мартин Чой и Дани Цанков със специални награди за успехите през 2022

Най-добрият ни състезател заслужено получи златния медал за спечелената рекордна 29-та шампионска титла