Маверик Винялес с Ямаха спечели втора поредна победа в Мото ГП. 22-годишният испанец финишира първи в състезанието за Гран При на Аржентина и вече има 50 точки в генералното класиране.

Световният шампион Марк Маркес падна в четвъртата обиколка, когато беше начело на колоната. Втори завърши италианецът Валентино Роси с Ямаха, а трети британецът Кал Крътчлоу с Хонда. Това беше състезани №350 с участието на „Доктора" Роси.

Снимка 287810

Хорхе Лоренсо още не може да се нагоди към новия си мотор Дукати и отпадна. Четвърти е испанецът Алваро Баутиста с Дукати, а пети французинът Йохан Зарко с Ямаха.

В генералното класиране Винялес е с 50 точки, Роси е втори с 36 точки, а на трето място е Андреа Довициозо с Дукати с 20 точки. Следват двама британци Скот Рединг с Дукати с 17 точки и Кал Кръчлоу с 16 точки. Шести също с 16 точки е германецът Йонас Фолгер.