Марк Маркес спечели четвъртия кръг от календара на Moto GP и си върна лидерството в генералното класиране при пилотите.

На второ и трето място зад него в Испания финишираха още двама местни любимци - Алекс Ринс и Маверик Винялес.

Снимка 382396

Източник: БГНЕС

Дебютантът в кралския клас на мотоциклетизма за сезон 2019 Фабио Куартараро стартира първи в четвъртия кръг от календара на MotoGP в Испания след впечатляваща квалификация. Повреда в неговата Yamaha обаче не му позволи да финишира и той отпадна.

Съотборникът на Маркес - Хорхе Лоренсо претърпя поредно разочароващо състезание. Испанецът стартира 11-и, но през по-голямата част от състезанието се движеше 15-и, като благодарение на някои отпадания все пак успя да премине карирания флаг на 12-о място.

В генералното класиране Маркес вече води с една точка преднина спрямо Алекс Ринс, три точки спрямо Дови и девет точки спрямо Роси.