Хорхе Лоренсо измъкна невероятна победа в Муджело в поредното състезание в МотоГП. Той надмина в последните метри Марк Маркес, който се виждаше победител. Доктора Роси не можа да завърши след като получи повреда в осмата обиколка.

За първи път от 2008-а година Валентино Роси с Ямаха стартира първи за Голямата на награда на Италия. Тогава той за последен път спечели състезанието наричано „Катедралата на МотоГП". Повече от 100,000 зрители се бяха събрали за да приветстват своя любимец с нова победа.

Роси стартира на първа линия заедно с Маверик Винялес и Андреа Янонене. Стартът на Лоренсо беше страхотен и той излезе начело след първия завой. Винялес пропадна до 11-то място.

Джак Милър, Алваро Баутиста и Лорис Бас се сблъскаха и отпаднаха. Роси се беше залепил за Лоренсо и постоянно правеше неуспешни опити да го изпревари.  Тази битка позволи на Марк Маркес да се присъедини към двамата лидери.

В осмата обиколка Муджело замлъкна. Моторът на Роси изпуши и той напусна надпреварата. Отпред продължи битката между Лоренсо и Маркес. За третото място се бяха вкопчили Яноне, Довициозо и Дани Педроса. Грешка на Довициозо го изкара от битката.

Доктора тръгва първи на Муджело

Късметът и малко хитрина донесоха на Роси "пол пъзишън"

В 20-тата обиколка Маркес направи своята първа сериозна атака, но отвори много и позволи на Лоренсо да задържи първата позиция. В началото на последната 23-та обиколка Марк успя да излезе начело. Лоренсо отговори се върна отпред. Малко преди финала Маркес отново излезе начело и вече празнуваше победата. В последните метри Лоренсо направи отчаяна атака. Натисна газта до ламарината и успя да пресече финала с 19 хилядни по-добро време.

Яноне спечели третото място пред Педроса. По време на състезанието Андреа Яноне разви 354.9км/ч, подобрявайки световния рекорд в МотоГП.

В генералното класиране Лоренсо има 115 точки. Втори е Маркес с 105, трети Роси с 78, четвърти Педроса с 66, пети Винялес 59 и шести Еспараго с 49 точки.