Монтана записа победа в първата си контрола за годината. Тимът на Атанас Джамбазки се наложи над Кариана (Ерден) с 4:1. Два гола за успеха вкара Небойша Иванчевич, който по този начин почти сигурно си гарантира договор с клуба от стадион "Огоста".

Атанас Илиев откри резултата за Монтана в 15-ата минута, когато с глава се разписа след центриране на Петър Атанасов.

Петър Атанасов увеличи преднината на монтанци малко преди почивката, като с глава прати топката в мрежата на Павел Станев, след асистенция на Андреас Васев.

В началото на второто полувреме Ангел Русев-Меката се разписа за Кариана. Той наказа грешка на вратаря Корин Брокс се опита да го финтира, но Русев му отне топката и бе точен за 1:2. Силите на лидера в Северозападната Трета лига се изчерпаха и с два гола на сърбина Иванчевич в 62-та и 86-та минути тимът на Атанас Джамбазки стигна до успех с 4:1.