Първа загуба в контролите от лятната си подготовка записа футболният тим на Хебър. В проверка номер 4, играна в Банско пазарджиклии отстъпиха с 2:4 на готвещия се за баражите Монтана.

Хебър изигра много силни 60 минути, в които държеше изцяло в ръцете си играта на терена. До този момент пазарджиклии водеха в резултата с 2:1 след попадения на Димитър Законов(фаул) и Тото Чаворски, реализирани преди почивката. Реалният резултат обаче трябваше да бъде поне 5:1 за пазарджиклии, ако не бяха пропуските на "зелените" пред гола.

Монтана надви Септември в контрола

Проверката се игра в Драгалевци

В последната третина от двубоя състава на Хебър бе тотално "подмладен", като на терена се появиха всички млади футболисти от групата за лагера в Банско - набори от 2006-та до 2001-ва година. От това се възползваха по-опитните играчи на Монтана, които вкараха 3 безответни гола за крайното 4:2.

По различни причини за Хебър в игра не се появиха Александър Любенов, Андриан Краев, Октай Хамдиев, Слави Косов, Цветелин Тонев получи контузия още в 15-та минута и бе заменен принудително, а присъединилият се към Хебър на лагера в Банско нападател Александър Димитров е назад в подготовката и също не взе участие в контролата.

Николай Митов заведе 26 футболисти на Хебър в Банско

Отборът ще остане в планинския град до 10 юли

Стартов състав на Хебър: Петър Дебърлиев, Цветелин Тонев(15-Стойчо Папазов), Тодор Гочев, Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Жак Пехлвианов, Георги Каракашев, Димитър Законов, Мартин Въличнов, Живко Петков, Тодор Чаворски

Хебър след 60-та минута: Диян Димов(ю), Иван Дишков(ю), Даниел Кадьов(ю), Богомил Божуркин(ю), Димитър Йовчев(ю), Стилиян Тисовски(ю), Стоян Сотиров(ю), Мартин Кадьов(ю), Милен Николов(ю), Васил Геров)

Живко Петков вкара два гола при равенството на Хебър със Септември (Симитли)

Петков с два гола при равенството на Хебър със Септември (Симитли)