Монтана победи Спортист (Своге) с 2:0 в контролна среща. Срещата започна равностойно, а в 11-ата минута шут на Стефан Христов срещна дясната греда.

Две минути по-късно Росен Кръстев-Роко преодоля вратаря и миг преди да шутира бе спънат от Иван Харизанов, а Владимир Айтов вкара отсъдената дузпа.

В края на полувремето Кръстев пропусна да удвои. След почивката гол на влезлия като резерва Атанас Смилков бе отменен заради засада.

В 88-ата минута Владислав Цеков удвои.

Монтана: 1. Марио Кирев (60 - 30. Мартин Петков), 2. Валери Христов, 3. Иван Михов - кап. (46- 13. Йордан Йорданов), 14. Димитър Буров (46 - 33. Атанас Смилков), 4. Даниел Стоянов (70 - 25. Александър Башлиев), 26. Стоян Предев, 18. Николай Николов, 10. Владимир Айтов, 19. Росен Кръстев (46- 9. Владимир Цеков), 10. Атанас Карачоров (70 - 8. Алекс Тодоров), 11. Стефан Христов (70 - 20. Георги Манолиу).

Треньор: Светлан Кондев

Спортист: 1. Стефано Кунчев, 3. Борислав Стойчев - кап., 4. Иван Харизанов (62 - 14. Стивън Славков), 13. Кирил Янакиев, 11. Мартин Сандев, 18. Деян Христов, 21. Ивайло Михайлов (62 - 20. Русимов), 5. Владимир Сиромахов, 10. Йордан Тодоров, 8. Кирил Кирилов, 19. Ивайло Христов

Треньор: Борислав Кьосев

Главен съдия: Николай Малджански

Стадион: "Огоста" - 100 зрители