Монтана спечели с 4:0 контролната среща с Левски (Лом), която се игра на стадиона в крайдунавския град. Проверката бе договорена, заради дошлия на проби в монтанския тим ляв краен защитник Джермано Льо Сампе. 29-годишният нидерландец остана на терена до 75-та мин., но дотогава нямаше много работа и най-вероятно ще остане в отбора поне още една седмица. След контузия в състава на монтанци се завърна 22-годишният таран Росен Кръстев.

Ботев (Враца) победи Монтана в дербито на Севрозапада

Гостите имаха игрово предимство, но Тони Здравков надигра тактически Никола Спасов

Монтанци поведоха още в 6-та мин. Бари Билал комбинира с Ивелин Илиев-Шакири, който с удар от границата на наказателното поле изпрати топката в далечния ъгъл. Малко след това Николай Цветков-Демона от фаул можеше да покачи, но силният вятър помогна на вратаря на домакините. В 23-та мин. Стефан Каменов изведе с далечно подаване Бари зад гърба на защитата и 24-годишният марокански нападател с френски паспорт напредна и удвои.

През второто полувреме в състава на Монтана бяха направени много смени, но въпреки това отборът не изпусна инициативата. 3:0 обаче стана чак в 84-та мин., когато Борислав Балджийски асистира от ляво на Тони Тасев. Три минути по-късно рейд от ляво на Николай Минков завърши с центриране в наказателното поле, където Балджийски засече с глава и оформи крайния резултат.

Никола Спасов ще изпробва футболист от Нидерландия в контрола с Левски (Лом)

Мачът на Монтана е утре от 16:30 часа на стадион "Огоста"