Украйна, в първия официален футболен мач от началото на войната, успя да направи подвиг и победи Шотландия с 1:3 на "Айброкс", за да стигне до финала на квалификационния кръг за Световното първенство в Катар.

Мачът трябваше да се проведе през март, но беше отложен заради войната в Украйна и сега националният отбор на тази страна има шанс да се класира за Световното първенство с победа над Уелс, който елиминира Австрия през март.

От УЕФА с решение за Украйна и Беларус

Ето подробности

Двубоят в Глазгоу започна с емоционална почит към всички загинали във войната, а след това украинците не показаха милост към домакините въпреки хубавото посрещане. Бившият играч на Уест Хем Андрий Ярмоленко откри резултата в 33-ата минута, преди второто полувреме току-що да е започнало, в 49-ата минута Роман Яремчук увеличи до 0:2. Звездата на Селтик Калам Макгрегър даде надежда на домакините с гол в 79-ата минута, но това не беше достатъчно за обрат, след като Артем Довбик сложи точка на мача в 95-ата минута.