90+6′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Джануб Стейдиъм", гр, Ал-Уакра Зрители:
90+6′

Край на мача.

Швейцария победи Камерун в мач от група "G"

Швейцарски играч с камерунски корени донесе победата на "кръстоносците" над "неукротимите лъвове"

Вижте подробности

89′

Гранит Джака овладя подаване около границата на наказателното поле и шутира по земя. Топката беше отправена по посока на долния десен ъгъл, но Андре Онана беше подготвен и спаси.

85′

Поредно странно отброяване на присъстващите фенове на стадиона по време на мача. Дикторът обяви, че на трибуните има 39 079 запалянковци. По телевизията обаче ясно се вижда, че броя на привържениците е много, много по-малко...

83′

Мануел Аканджи получава жълт картон.

Снимка 596363

82′

Брайън Мбемо напуска терена, а Никола Муми Нгамельо влиза на негово място.

81′

Рубен Варгас излиза от терена, за да бъде заменен от Фабиан Рийдер.

74′

Карл Токо Екамби излиза, Жорж-Кевин Н'куду влиза на негово място.

74′

Венсан Абубакар заменя Ерик Максим Чупо-Мотинг.

72′

Джердан Шакири е заменен от Ноа Окафор.

Снимка 596362

72′

Брийл Емболо излиза от терена и Харис Сеферович влиза на негово място.

71′

Фабиан Фрай влиза на мястото на Джибрил Соу.

68′

Гаел Ондуа заменя Мартин Хонгла.

67′

Рубен Варгас нанесе мощен изстрел от около точката на дузпата след бърза контра. Ударът на швейцареца обаче бе в обсега на Андре Онана, който успя да избие топката.

66′

Мартин Хонгла се извиси над всички след центриране от пряк свободен удар. Ударът му с глава обаче не затрудни Ян Зомер.

Снимка 596361

64′

Нико Елведи получава жълт картон.

62′

Швейцарците продължават да бъдат по-настоятелни. Рубен Варгас нахлу в наказателното поле отляво, но ударът му бе твърде неточен.

57′

Самостоятелна акция на Ерик Чупо-Мотинг, който преодоля няколко играча, но прекалено много затвори ъгъла си. Той все пак шутира, но Ян Зомер спаси.

48′

ГОЛ! Брийл Емболо! Многоходова комбинация на "кръстоносците" завърши с прецизно подаване отдясно на Джибрил Соу успоредно на голлинията. Роденият в Камерун, но състезаващ се за Швейцария Емболо засече паса, пращайки топката неспасяемо във вратата на Андре Онана.

Снимка 596360

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

44′

Мануел Аканджи също преодоля противниковата защита след центриране от корнер. Топката обаче отново профучава покрай вратата.

40′

Нико Елведи се извиси над всички след центриране от ъглов удар. Защитникът обаче прати топката на сантиметри от лявата греда.

36′

Колинс Фаи получава жълт картон.

Снимка 596355

35′

Огледална ситуация. Сега пък Колинс Фаи напредна отдясно за камерунците. Той потърси Карл Токо Екамби, който обаче бе повален на земята от Нико Елведи. Съдията Факундо Тейо, както и ВАР обаче остават безмълвни.

33′

Силван Видмер проби отдясно и пусна остро подаване по земя към Рубен Варгас, който обаче не успя да засече паса.

30′

Мартин Хонгла! Халфът бе изведен в пеналтерията по прекрасен начин зад защитата на "кръстоносците", вдясно от вратата. Ударът от малък ъгъл обаче беше слаб. Въпреки това, Ян Зомер не се намеси убедително и се наложи Силван Видмер да изчисти топката пред очите на връхлитащия Карл Токо Екамби.

26′

Колинс Фаи пробва късмета си с диагонален изстрел извън наказателното поле. Топката не намира очертанията на вратата.

Снимка 596356

24′

Поредна опасна контра на Камерун завърши с неточен изстрел на Ную Толо.

20′

Швейцарците се настаниха в половината на Камерун, но така и не успяват да намерят пролука в защитата на африканците.

15′

Очевидно камерунците ще залагат на контраатаките в този мач. Тимът на Ригоберт Сонг вече на няколко пъти поизпоти швейцарската защита.

10′

Брайън Мбемо нахлу отляво в наказателното поле и отправи мощен изстрел от малък ъгъл. Ян Зомер обаче отрази удара, но топката попадна в краката на Карл Токо Екамби който при добавката прати кълбото високо над вратата.

Снимка 596357

5′

Джердан Шакири опита да намери главата на някой от съотборниците си с добро центриране в наказателното поле. Защитата обаче успя да предотврати опасността.

4′

Равностойно начало на мача. Двата отбора определено не блестят с динамично темпо.

1′

4. Кристофър Уу

Швейцария и Камерун се изправят един срещу друг в двубой от група "G" на Мондиал 2022. Срещата е от 12:00 часа на стадион "Ал Джануб".

"Къстоносците" редовно са подценявани и благодарение на това често успяват се представят на ниво на големите първенства. Те са редовен участник на Мондиалите от 2006 година насам и на три пъти от последните четири първенства стигаха до осминафиналите.

Селекционерът на Сърбия:  Не вярвам, че от Бразилия са ни шпионирали с дрон

Селекционерът на Сърбия: Не вярвам, че от Бразилия са ни шпионирали с дрон

Кои сме ние, за да ни гледат, коментира Драган Стойкович

На Европейското миналата година играха на четвъртфиналите, след като отстраниха Франция. Швейцария не е губила първия си мач на световно от 1966 г.

Селекционерът на "кръстоносците" Мурат Якин разчита на опитен състав. Той е един от малкото треньори, които нямат кадрови проблеми. Ян Зомер и Рикардо Родригес, които бяха с травми, са възстановени и готови за първия мач.

Камерун запази суха мрежа в половината си квалификационни мачове, но не направи добра подготовка за Катар. Африканците не спечелиха нито един от четирите си приятелски мача, като дори загубиха от Узбекистан с 2:0.

Ерик Максим Чупо-Мотинг направи силна есен с Байерн и ще поведе отбора си, но вярвам, че опитът на Швейцария ще надделее и символичният домакин ще се поздрави с трите точки.

Джака отсече: Швейцария няма да протестира като Германия