Сенегал и Гана, последните два представителя на Африка, достигали до четвъртфинал на световно първенство по футбол, си осигуриха визи за Мондиала в Катар в края на тази година.

Носителят на Купата на африканските нации се наложи с 4:1 след изпълнение на дузпи над финалиста в същия турнир Египет. В редовното време мачът в Диамниадио завърши 1:0 за домакините от Сенегал, което анулира успеха на "фараоните" от миналата седмица със същия резултат.

Гана пък стигна до равенство 1:1 при визитата си на Нигерия. Така "черните звезди" спечелиха плейофа по правилото за повече голове на чужд терен, след като през миналата седмица срещата помежду им приключи при 0:0.

Канада и САЩ се класираха на Световното първенство

За последен път Канада беше част от Световното първенство през 1986 г. в Мексико