Селекционерът на Австралия Греъм Арнолд заяви, че се гордее със състезателите след победата над Тунис с 1:0.
"Изключително съм горд с момчетата. Показаха австралийският борбен дух днес. Справихме се с натиска на Тунис. Сигурен съм, че направихме цялата нация горда", коментира Арнолд, цитиран от "Ройтерс".
"Онзи ден играхме срещу настоящия световен шампион, а днес момчетата положиха същите усилия. Когато критиците се съмняват в нас, им показахме", добави Греъм Арнолд.
"Казах на момчетата, че постигнахме една победа, но засега това не значи нищо", намеквайки, че тимът се цели в класиране за директните елиминации на Световното първенство.
Голмайсторът за Австралия срещу Тунис Мичъл Дюк заяви: "Ще се разплача, защото това е такъв голям момент. Честно казано, това е най-хубавият момент в живота ми, във футболната ми кариера."
"Направихме много жертви, за да бъдем тук. Време е да направим още по-сериозна история за Австралия", каза още Дюк.