Англия постигна лесен успех над Андора в квалификациите за Мондиал 2022. "Трите лъва", които бяха с голяма част от своите резерви, надвиха "само" с 4:0 футболното джудже.

Британците записаха пета победа от пет мача и са едноличен лидер с актив от 15 точки. Лингард откри резултата в 18-ата минута, а другите попадения паднаха след 72-ата минута, когато Хари Кейн се разписа от дузпа, Лингард добави още едно попадение, а Букайо Сака вкара в 85-ата минута.

Снимка 545455

Източник: EPA/БГНЕС

За англичаните това бе първи мач на "Уембли" след загубения финал на Европейското първенство. Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт бе направил 11 промени и излезе с изцяло нов състав от мача с Унгария преди няколко дни.

Титуляр бе и нападателят на Лийдс Патрик Бамфорд, който направи своя дебют за националния отбор на рождения си ден. Англичаните нямат загуба в световна квалификация след реконструкцията на "Уембли", като в тези мачове статистиката им е 24 победи и 2 равенства.