Турнир: Световни първенства Стадион: "974", гр. Доха Зрители: 30 257

Португалия - Гана 3:2

Португалия оцеля в шеметен сблъсък срещу Гана

Вижте подробности

90+19′

КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ГАНА! Вратарят на Португалия направи чудовищна грешка. След като беше уловил кълбото, той забрави, че зад него дебне Иняки Уилямс. Диого Коща пусна топката с ръце пред себе си, а ганаецът го изненада в гръб, взе кълбото и понечи да стреля във вратата, но бранител на "мореплавателите" поправи грешката на своя страж и блокира удара!

90′

9 минути продължение!

89′

ГООООООЛ! 3:2! Интригата отново е жива! Букари! Центриране отляво остави Букари непокрит в наказателното и резервата на Гана прати топката с глава в мрежата на Португалия!

80′

ГООООООООЛ! Рафаел Леао! Гана очевидно ядоса "мореплавателите" с изравнителния гол и само две минути след попадението на Феликс, резултатът стана 3:1. Появилият се от резерваната скамейка Леао получи извеждащ пас отляво, нахлу в наказателното поле и хладнокръвно преодоля Зиги, за да даде комфортен аванс на своя отбор.

78′

ГООООООЛ! ЖОАО ФЕЛИКС! 2:1! Португалия бързо си върна преднината! Феликс получи извеждащ пас, който го остави сам срещу Зиги и младата португалска звезда не сгреши!

73′

ГОООООООЛ! 1:1! Андре Айю! Символичните гости организираха страхотна атака по левия фланг. Кудус успя да центрира остро по земя в наказателното поле, а Айю засече в опразнената врата!

65′

ГООООЛ! Роналдо е точен от бялата точка! Португалецът хладнокръвно прати топката в левия ъгъл на вратата с мощен шут! 1:0!

Снимка 596475

63′

ДУЗПА ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Салису събори Роналдо в наказателното поле и реферът е категоричен!

Снимка 596476

57′

Пореден жълт картон за Гана. Получи го Алиду Сейду.

56′

Отавио е контузен и заменен от Уилям Карвальо.

55′

Роналдо нахлу в наказателно поле отляво и можеше да стреля с левия крак, но понечи да центрира. Подаването му беше пресечено, а Гана организира скоростна контраатака, при която Кудус обстрелва португалската врата, но изстрелът му мина покрай гредата.

49′

Андре Айю е вторият ганайски футболист, който получи жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45+3′

ПОЧИВКА!

45′

Мохамед Кудус е първият, който беше официално предупреден от съдията.

44′

Отавио опита да отбележи с удар от малък ъгъл, но топката прелетя над вратата.

31′

Кристиано Роналдо прати топката във вратата на Гана, но секунди преди да нанесе своя удар, реферът вече беше надул свирката за нарушение в атака. Kристиано не остана доволен от отсъждането, но повторенията ни убедиха в правотата на съдията.

Снимка 596461

24′

Ганайците сякаш успяха да "убият" темпото и първоначалния устрем на Португалия. В последните 10 минути на стадион "974" не се случи нищо интересно.

13′

Нов шанс за Роналдо! Герейро центрира в наказателното поле, където Роналдо скочи най-високо и успя да нанесе удар, но встрани от целта...

10′

Роналдо! Безработният португалец беше изведен сам срещу вратаря на Гана, но стражът излезе предвидливо и успя да парира опита на Кристиано да стреля към вратата.

Снимка 596456

7′

Очаквано португалците влязоха доста по-добре в мача и натикаха своя опонент в неговата половина, но до този момент стигнаха само до един ъглов удар, от който не произлезе нищо опасно пред вратата на Гана.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Снимка 596433

1′

15 Рафаел Леао 9 Джордан Айю

Португалия и Гана се изправят един срещу друг в двубой от група "Н" на Мондиал 2022. Срещата на стадион "974" в Доха започва в 18:00 часа.

Това Световно по всяка вероятност ще бъде последно за суперзвездите Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Преди два дни видяхме как звездата на ПСЖ отбеляза гол, който обаче не бе достатъчен дори за точка на Аржентина при загуба с 1:2 от Саудитска арабия. Сега Роналдо ще се надява на далеч по-добър мач за него и Португалия.

Роналдо: Давай, Португалия! Нищо не е невъзможно

Ето какво написа той

"Мореплавателите" са на Мондиал за шести пореден път, но не успяват да подобрят най-високото си постижение от бронзов медал завоюван през 1966 година.

Големият въпрос е дали в лагера на Португалия ще успеят да пренебрегнат целия шум, който се вдигна около Роналдо след интервюто му за Пиърс Морган и особено след новината за прекратяването на неговия договор с Манчестър Юнайтед.

Раул Албентоса: Гана може да бъде изненадата на това първенство

Ето какво още каза той

Гана се завръща на световната сцена, след като пропусна шампионата в Русия преди четири години. "Черните звезди" обаче имат своето място в историята като най-високопоставеният африкански отбор на световни финали - четвъртфинал през 2010 година.