Европейският шампион Италия сътвори второ поредно равенство в група С от квалификациите за Мондиал 2022. Селекцията на Роберто Манчини направи 0:0 при гостуването си на Швейцария.

По подобие на мача с България, "адзурите" отново бяха отчаяни от фантастичен вратар. След нашия Георги Георгиев, тази вечер голям мач срещу тях изигра Ян Зомер. Опитният страж дори спаси дузпа на Жоржиньо.

България победи Литва с 1:0 в световна квалификация

Най-сетне победа!

България изстрада победата си над Литва с 1:0, Чочев - герой!

Въпреки всичко, италианците подобриха световния рекорд за най-много мачове без загуба за национален тим в официален мач -36.

"Скуадрата" остава и лидер в група С с 11 точки. Швейцария е със седем, а България е с пет, но и с два мача повече.

Снимка 545468

Източник: EPA/БГНЕС

Първата добра възможност се откри пред европейския шампион. Чиро Имобиле се ориентира добре в наказателното поле, но миг преди решителната му стрелба, на пътя на топката застана защитник на домакините.

Последваха тежки минути за швейцарските домакини, а Ян Зомер трябваше да сътворява чудеса от храброст, за да спасява удари на Лоренцо Инсине и Доменико Берарди.

Селекцията на Мурат Якин прилежно дочака до головата си възможност в 42-ата. Бранителят на Борусия (Дортмунд) Мануел Аканджи се беше озовал непокрит в наказателното поле на "Скуадрата", но насочването му с глава мина встрани от гредата.

Големият шанс за Италия настъпи в 51-ата минута, когато Рикардо Родригес направи нарушение в собственото си поле. След намесата на ВАР, реферът Карлос Дел Серо прецени, че 11-метровият наказателен удар не трябва да бъде отменян. С отговорната задача се нагърби потенциалният носител на "Златната топка" за тази година - Жоржиньо, но халфът загуби индивидуалния сблъсък с Ян Зомер.

Германия и Испания с разгромни победи в световните квалификации

Тежка вечер за Армения и Грузия

Пет минути преди края Николо Дзанило можеше да отнесе трите точки към Рим, но и тук последна преграда пред гола се оказа Ян Зомер.