Мароко сътвори сензацията на 1/8-финалите на Мондиал 2022, изхвърляйки Световния шампион от 2010-та година - Испания. "Атласките лъвове" поставиха "Ла Фурия" на колене след изпълнение на дузпи, след като редовното време и продълженията завършиха при резултат 0:0.

Така Мароко ще очаква победителя от 1/8-финала между Швейцария и Португалия, а Испания се принира у дома.

Мароко - Испания 3:0 след дузпи (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 17:00 часа

Мароканците се държаха много достойно през първата част и демонстрираха голямо самочувствие. Ашраф Хакими отправи опасен шут от пряк свободен удар в 12-тата минута, но топката прелетя малко над испанската врата.

Въпреки голямото си превъзходство във владението на топката, съставът на Мароко стоеше доста добре подреден в своята половина и играчите на "Ла Фурия" не успяваха да намерят път към вратата на символичните домакини.

Снимка 598376

Мароканската защита сгреши в разиграването и топката в 26-тата минута и тя беше открадната. Феран Торес получи в наказателното и върна към Гави, който нацели гредата. Оказа се обаче, че Торес се е намирал в положение на засада.

В следващата атака обаче засада нямаше. Марко Асенсио беше изведен с пас от дълбочина на добра позиция и нанесе удар с левачката, но оплете топката от външната страна на мрежата. Това беше първата добра възможност за "Ла Фурия".

Снимка 598358

Първият точен удар в мача дойде четвърт час преди края, когато Мазрауи опита късмета си с удар от около 30 метра, Унай Симон обаче спокойно хвана топката.

Малко след това "атласките лъвове" създадоха напрежение в полето на Испания. Изстрел с глава на Найеф Агер обаче мина малко над гредата. Последва нова опасна атака, но защитата на Испания успя да изчисти.

Снимка 598357

Десет минути след подновяването на играта Дани Олмо отправи мощна тупалка от пряк свободен удар, но Боно боксира. Това беше първият точен удар в мача за "Ла Фурия".

Влезлият като смяна Мората получи хубаво извеждащо подаване в 81-ва минута, избяга от засадата и от много малък ъгъл опита удар, но неуспешен.

Така мачът завърши без победител в редовните 90 минути и влезе в продължения.

Снимка 598394

В края на първите 15 добавени минути Мароко пропусно страхотно положение да излезе напред в резултата. Чедира се озова очи в очи с Унай Симон, но вратарят успя да блокира удара му.

В последната секунда на второто продължение пък Пабло Сарабия получи топката на задната греда, но не успя да намери целта и двубоят влезе в продължения.

Самири се справи с първата дузпа, а Сарабия пропусна и Мароко се оказа с предимство. Хаким Зиеш направи 2:0 и постави испанците под голямо напрежение. Солер пропусна и втората дузпа за Испания и вече "атласките лъвове" получиха огромно предимство. Бенун обаче пропусна и върна интригата. Зад топката застана Бускетс, но Боно разочарова и него.

Така решаващата дузпа за Мароко се падна на Ашраф Хакими, който беше безгрешен и прати родината си на 1/4-финал!