Националният тим на Швейцария постигна четвъртата си победа от началото на световните квалификации. "Кръстоносците" се изравниха по точки с лидера Италия, след като очаквано надви Литва като гост.

Селекцията на Мурат Якин показа на България как се бият балтийците, оставяйки ги без футболни аргументи във Вилнюс - 0:4.

"Червените" свършиха своята работа още до почивката. На два пъти се разписа Бреел Емболо, като във всеки един от случаите в ролята на асистент влезе и Джердан Шакири. Между головете на тъмнокожия нападател време да се разпише намери и Ренато Стефен.

През второто полувреме темпото на игра видимо спадна и в 94-ата минута Марио Гавранович съумя да оформи крайното 4:0.

България - Северна Ирландия 2:1 в световна квалификация

Малко радост и за България - силно второ полувреме и класен Неделев пречупиха Северна Ирландия