ФИФА смята за грешка отсъждането на дузпа в полза на Португалия в мача с Уругвай (2:0).

Това каза членът на изпълнителния комитет на Футболната федерация на Уругвай (AUF) Едуардо Хаче, цитирайки думите на Пиерлуиджи Колина. който оглавява съдийската комисия на ФИФА.

Припомняме, че в 90-ата минута реферът Алиреза Фагани отсъди дузпа за Уругвай за игра с ръка на Хосе Хименес. Бранителят загуби равновесие, така че ръката, която докосна топката, беше опорна за него. В този случай позицията на ръката се счита за естествена.

Колина: Не се изненадвайте от дългите продължения на мачовете

Вижте какво каза ръководителят на съдийската комисия на ФИФА

Бруно Фернандеш реализира тази дузпа.

"Колина говори с Масимо Бусака, който призна, че това е било лошо решение на рефера. Грешката му беше, че се съгласи с грешното мнение на съдията, който работеше в ГАР. Това попречи на Уругвай да отдели 9 минути, останали до края на срещата, в опит да изравни резултата.

Колина каза на Алехандро Домингес, че решението на рефера е грешно", каза Хаче.