Нидерландия разби с 4:0 у дома Черна гора в мач от световните квалификации. С успеха "лалетата" събраха 10 точки и завързаха битката за първото място.

Мемфис Депай откри резултата от дузпа в 38-ата минута. В 62-ата минута отново нападателят на Барселона бе точен след подаване на Коди Гакпо.

Осем минути по-късно се разписа и Жоржиньо Вайналдум след асистенция на Стивън Бергхуис.

В 76-ата минута крайният резултат оформи Гакпо.

В друг мач от групата Турция си тръгна с класическа победа от Гибралтар. Успехът обаче не дойде много лесно за южните ни съседи. В началните минути Енес Юнал изпусна дузпа.

Едва в 54-ата минута Халил Дервишоглу успя да открие резултата. Десет минути по-късно Хакан Чалханоолу удвои. Крайният резултат оформи Кенан Караман в 83-ата минута.

Така турците събраха 11 точки и временно са лидери в групата.