Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Тумама", гр. Доха Зрители:

Жълт картон за Асим Мадибо.

87′

Пате Сис получва жълт картон.

83′

ГООЛ ЗА СЕНЕГАЛ! Бърза комбинация на футболистите на Сенегал матира защитния вал на съперника и кълбото достигна до Бамба Денг, който не сгреши и с гола си е близо да предреши сблъсъка.

83′

Мохамед Ал Баяти заменя Педро Мигел.

83′

Салма Тарек заменя Хомам Ахмед.

78′

ГООЛ ЗА КАТАР! Великолепна атака осъществиха домакините, когато Мохамад овладя дълъг пас и с прецизно центриране асистира на Мунтари, който връхлетя към топката и върна интригата в двубоя.

78′

Фамара Диедиу е заменен от Бамба Денг.

78′

Папе Сисе заменя Исмаил Якобс.

Снимка 596603

78′

Нампали Менди напуска игра, за да се появи Папе Сар.

74′

Хасан Ал Хайдос е заменен от Мохамед Мунтари.

74′

Илиман Ндиайе влиза в игра на мястото на Исмаила Сар.

69′

Абдулазиз Хатим заменя Карим Будиаф.

Снимка 596585

67′

Изключително спасяване на Менди! Стражът на Сенегал показа феноменален рефлекс, тъй като парира удар от непосредствена близост.

64′

Крепин Диата отстъпва мястото си на Пате Сис.

63′

Първи шанс в мача за Катар! Аломез Али пое подаване в наказателното поле и по премерен начин пробва да реализира, ала Менди демонстрира класата си и не инкасира попадение.

Снимка 596591

60′

Сенегал контролира срещата и не допуска опасни положения пред своята врата.

52′

Жълт картон за Исмаил Якобс.

48′

ВТОРИ ГООЛ ЗА СЕНЕГАЛ! Ударно начало на второто полувреме за " Лъвовете от Теранга". Фамара Диедиу изпревари персоналния си пазач и по чудесен начин засече центриране от ъглов удар, за да удвои аванса на своите съотборници.

Снимка 596600

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+7′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Хомам Ахмед си изкара жълт картон.

41′

ГООЛ ЗА СЕНЕГАЛ! Напълно закономерно селекцията на Алиу Сисе повежда в двубоя. Булайе Диа съумя да се възползва от груба грешка на защитник на Катар и с топовен удар порази вратата на Баршам.

34′

Сериозни претенции за дузпа от страна на домакините. Акрам Афиф се откъсна от отбраната и когато понечи да отиграе топката, бе изблъскан в гръб. Съдията не установи нищо нередно в действията на бранителя на Сенегал и остана безмълвен.

Снимка 596584

30′

Жълт картон за Булайе Диа.

24′

Идриса Гей пое топката необезпокояван в центъра на терена, след което отправи плътен удар, който премина покрай вратата.

20′

Исмаил Мохамад получава първият жълт картон в срещата.

Снимка 596583

15′

Диата напредна и центрира опасно към вратата. Стражът на домакините обаче се намеси и изби в ъглов удар. След изпълнението реакцията му се забави и увисна във възхдуха, като за негов късмет Диедиу не оползотвори възможността.

14′

Катар постепенно изравни играта и се съвзе от натиска в първоначалните минути.

Снимка 596582

4′

Исмаила Сар осъществи хубав рейд, навлезе в наказателното поле, но стреля неточно. Силно начало за сенегалците.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

25. Габер Абулсалам 26. Папа Гей
4. Мохамед Ал Баяти 23. Алфред Гомис (В)
13. Мусаб Хидир

Катар и Сенегал излизат в битка от втория кръг на груповата фаза на Световното първенство. Мачът на стадион "Ал Тумама" в Доха е от 15:00 часа.

И двата тима загубиха с по 0:2 първите си срещи и днес ще вложат максимално сили, за да имат шанс да продължат напред. ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

Селекционерът на Катар Феликс Санчес няма проблеми с контузени и наказани футболисти и ще разчита на всичко най-добро.

Селекционерът на Сенегал се закани на Катар

Когато загубиш първия мач на такъв турнир, си опрян до стената преди втория, коментира Алиу Сисе

Наставникът на Сенегал Алиу Сисе има проблеми преди двубоя, като Шейку Куяте и Абду Диало получиха травми срещу Нидерландия и са под сериозна въпросителна за мача. Сенегалците обаче продължават да са фаворити в срещата. "Лъвовете на Теранга" ще разчитат много на триото в атака - Крипан Диата, Булайе Диа и Исмаила Сар.