90+6′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал-Байт Стейдиъм", гр. Ал-Кор Зрители: 60 000
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Еквадор - Катар 0:2 в мач от Мондиал 2022

Еквадор шокира домакина Катар на старта на Мондиал 2022

Два гола на Енер Валенсия изковаха успеха за еквадорците

90′

6 минути продължение.

86′

Мунтари получи дълъг извеждащ пас и стреля от воле, но топката кацна върху мрежата.

78′

Жълт картон за Акрам Афиф.

76′

Хосе Сифуентес замени голмайстора Енер Валенсия.

71′

Мунтари влиза на мястото на Ал Хайдос.

71′

Алмоез Али отстъпва мястото си на Мохамед Уаад.

68′

Ромарио Ибара е заменен от Джереми Сармиенто.

62′

Добра атака на домакините доведе до удар с глава на Педро Мигел, но и той мина покрай вратата. Това беше втора добра възможност за катарците да се върнат в мача.

56′

Жълт картон за Мендес

55′

Страхотен шут на Ромарио Ибара, но вратарят на Катар този път се справи отлично и запази интригата в мача!

53′

Спокойни начални минути на втората част. Няма положения за гол пред нито една от двете врати.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45+5′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+4′

ЗЛАТЕН ШАНС ЗА КАТАР В КРАЯ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! Алмоез Али бе оставен сам срещу вратаря след центриране отдясно, но изстрелът му с глава мина покрай вратата!

45′

Пет минути добавено време на първата част.

44′

Валенсия все пак се завърна на терена, най-вероятно на полувремето ще бъде преценено дали ще може да продължи участието си в двубоя.

43′

Проблем за голмайстора на Еквадор Енер Валенсия. Напусна терена накуцвайки. Най-вероятно ще бъде заменен.

36′

Пореден жълт картон! Получи го Карим Будиаф от състава на домакините.

31′

ГОООООЛ! Второ попадение за Енер Валенсия и Еквадор! Центриране отдясно остави нападателя на еквадорците непокрит и с глава топката беше пратена за втори път в катарската врата!

29′

Реферът не си поплюва с картоните. Мойсес Кайседо фаулира Педро Мигел и е официално предупреден.

21′

Още един жълт картон за домакините. Получи го Алмоез Али.

18′
Снимка 595829

17′

ГООООООЛ! В 17-тата минута нямаше какво да отмени радостта на еквадорците по трибуните! Енер Валенсия е точен от бялата точка и все пак стана автор на първото попадение на Мондиала!

15′

ДУЗПА ЗА ЕКВАДОР! Ел Шееб събори Енер Валенсия в наказателното поле и реферът е категоричен! Вратарят на домакините получи и жълт картон за тази си проява!

6′
Снимка 595827

5′

НЯМА ГОЛ! Попадението беше прегледано чрез системата ВАР и се оказа, че футболист на Еквадор е бил в положение на засада. Първите повторения не ни убедиха в решението на реферите.

3′

ГООООООООЛ! ЕТО ГО И ПЪРВОТО ПОПАДЕНИЕ НА МОНДИАЛА! ЕКВАДОР СМЪЛЧА ТРИБУНИТЕ НА СТАДИОН "АЛ-БЕЙТ"! ЕНЕР ВАЛЕНСИЯ Е АВТОР НА ПЪРВИЯ ГОЛ НА СВЕТОВНОТО ПЪВРЕНСТВО!

1′

Световното първенство започва, а откриващият мач ще бъде между домакина Катар и селекцията на Еквадор. ТОПСПОРТ ще проследи на живо всички мачове от най-големия футболен форум!

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В ОТКРИВАЩИЯ МАЧ НА МОНДИАЛА!

1′

26. Кевин Родригес

Денят настъпи. Най-големият футболен форум на планетата започва днес. От 20-ти ноември до 18-ти декември Катар става арена на битки между 32-те най-добри национални селекции, а малко след средата на последния месец за годината ще разберем кой ще е новият футболен крал.

Снимка 587686

Източник: Getty Images

Откриването на шампионата е с непредсказуемия сблъсък Катар - Еквадор. Програмата на Световното първенство по футбол 2022 стартира днес и се очаква да станем свидетели на една от най-пищните церемонии в историята на футбола.

До последно се пазят в тайна част от изпълнителите, но организаторите гарантират изключителни моменти както за присъстващите, така и за гледащите пред малкия екран.

Англия без Кайл Уокър срещу Иран

Той не е играл за Манчестър Сити от 2 октомври

Интересен факт е, че през последните няколко години Еквадор има нов прякор - "Краля на ремитата". Причината за това е, че отборът редовно прави равенства както с по-добри, така и с по-слаби отбори, а в последните си 11 мача момчетата на Густаво Алфаро имат 8 равенства.

Катар пък е единият от двата състава на Мондиал 2022, заедно със Саудитска Арабия, който е съставен изцяло от играчи от местното първенство. 13 или точно половината от избраниците на селекционера Феликс Санчес Бас са представители на гранда Ал-Сад, а Ал-Дуаил също има доста футболисти в състава - 6.

Най-големи надежди за попадения се възлагат на нападателя Алмоез Али (82 мача и 39 гола) и дясното крило Хасан Ал-Хейдос (160 мача и 34 гола), докато централният защитник Буалем Куки (84 мача и 21 гола) също респектира със своята статистика.

Роберто Мартинес притеснен за отбора на Белгия ден преди началото на Мондиал 2022