Италия и Швейцария завършиха наравно 1:1 в пряк дуел за първото място в квалификационна Група B за Мондиал 2022.

Отборът на Мурат Якин имаше предимство пред първото полувреме. Гостите поведоха в резултата още в началото на срещата, благодарение на Силван Видмер (11').

В последните минути на мача Жоржиньо опропасти усилията на "скуадра адзура", изпускайки наказателен удар.

Така Италия и Швейцария, но футболистите на селекционера Роберто Манчини са с по-добра голова разлика. В последните мачове "кръстоносците" са домакини на България, а италианците гостуват на Северна Ирландия.

В другия мач от групата именно британците спечелиха с минималното 1:0 в домакинството си на Литва. Бенас Саткус се превърна в грешника за гостите, след като си вкара автогол в 18-ата минута.

Така северноирландците изместиха България от третото място в групата, като двата тима имат по 8 точки, но възпитаниците на Ясен Петров са с по-лоша голова разлика.