Испания записа най-категоричната победа от началото на Световното първенство. "Ла Фурия" отвя Коста Рика със 7:0 в мач от група "Е" на турнира. Селекцията на Луис Енрике бе доста убедителна и не остави никакъв шанс на "Лос Такос".

Снимка 596280

Отборът от Северна Америка имаше плачевна статистика и така и не отправи нито един удар към вратата - нито точен, нито неточен, а притежанието им на топката варираше около 15% - 16%.

Испания - Коста Рика, 7:0, (Развой на срещата по минути)

Испанците са категорични

Головата фиеста започна в 11-ата минута. Тогава натискът на "Ла Фурия" даде резултат след отлична атака, Гави намери Дани Олмо, който пое и вдигна топката над Кейлор Навас, без да му остави шанс за 1:0.

В 20-ата минута Коста Рика остави шанс на "Ла Фурия" да разгърне отлично атаката си и Жорди Алба напредна необезпокояван отляво и центрира към наказателното поле, където Асенсио засече и с точен изстрел матира съперника с втори гол в мача.

Снимка 596279

Последва тотален натиск на испанците. В 28-ата минута Дуарте фаулира Алба и реферът мигновено показа бялата точка. Зад нея застана Феран Торес, който хладнокръвно изпълни и направи резултата класически.

През втората част събитията на терена продължиха да се развиват само пред една врата. В 54-ата минута Феран Торес засече отскочилата топка в наказателното поле и преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл, правейки резултата 4:0.

Снимка 596268

В самия край на мача, Солер покачи на 6:0, а в добавеното време Алваро Мората достигна до прецизно извеждащо подавана на Дани Олмо и отправи неспасяем удар за 7:0.