Хърватия победи Канада с 4:1 в мач от група "F" на Световното първенство. Двубоят беше един от най-красивите до този момент на Мондиала и предложи на зрителите изключително динамичен футбол, красиви голове и добри намеси на двамата вратари.

Загубата на "кленовите листа" означава, че те със сигурност няма да могат да се класират за следващия етап на турнира, а хърватите се върнаха в играта, след като в първия си мач записаха невзрачно равенство срещу Мароко.

Хърватия - Канада 4:1 (Развой на срещата по минути)

Страхотен футбол на стадион "Халифа"

Двубоят започна отлично за Канада и момчетата на Джон Хърдман откриха резултата още във 2-ата минута. Таджън Бюканън проби по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Алфонсо Дейвис връхлетя върху топката и с глава я прати в мрежата на "шахматистите".

Снимка 596899

В 26-та минута Андрей Крамарич успя да отключи канадската врата, но малко по-рано в атаката Марко Ливая се е намирал в положение на засада и голът беше отменен.

Снимка 596904

В 36-тата минута вече нямаше кой да отмени попадението на Крамарич. Иван Перишич получи топката от Далич на границата на наказателното поле и пусна интелигентен скрит пас към Крамарич, който с левия крак прониза вратата на Милан Борян и възстанови равенството.

Снимка 596906

Обратът стана пълен в края на първото полувреме, когато Марко Ливая прати топката в канадската врата с прецизен шут от дъгата пред наказателното поле.

Снимка 596912

Десет минути след подновяването на играта хърватите приспаха своите съперници и пропуснаха златен шанс за трети гол. Лука Модрич напредна по десния фланг и достави супер пас за Крамарич, който стреля от точката на дузпата, но Борян демонстрира отличен рефлекс и отрази удара. В ответната атака Джонатан Дейвид стреля от дистанция, топката падаше под гредата, но Доминик Ливакович успя да избие с върха на пръстите си.

Така се стигна до 70-а минута, когато хърватите нанесоха трети удар. Перишич отново беше господар по левия фланг и успя да центрира прецизно към далечната греда за Крамарич. Нападателят си спря топката отлично и с левия крак прониза канадската врата за 3:1.

Снимка 596908

Настроението в играта на канадците спадна и до края на редовното време "шахматистите" пропуснаха няколко добри възможности за 4-ти гол. Все пак такъв падна в добавеното време, когато появилият се като резерва Маер успя да се възползва от грешка в отбраната на символичните гости и оформи крайното 4:1.

В последния кръг от група "F" Канада ще играе протоколен мач срещу Мароко, тъй като е с 0 точки и няма шанс за продължаване напред в турнира. В другия мач ни очаква истинско зрелище между Хърватия и Белгия. Белгийците се нуждаят от задължителна победа, ако искат да се класират за следващия етап на турнира, а хърватите ще са доволни и на равенство.

Хърватия - Канада 4:1