Дания стана първият тим от зона Европа, който гарантира своето директно участие на Световното първенство в Катар през следващата година. Това стана след минималната победа с 1:0 над гостите от Австрия, което запази пълният актив на тима от 8 победи в 8 мача в група F и голова разлика 27:0.

Единственото попадение в днешния ден за играчите на Каспър Хюлманд бе дело на Йоаким Меле в 53-ата минута.

Англия - Унгария 1:1 в световна квалификация

Англия изненадващо не победи Унгария на "Уембли"

Селекцията на Гарет Саутгейт стигнаха само до 1:1 "маджарите"

Тогава Томас Дилейни направи добър пробив, след което плъзна топката вляво към играча на Аталанта, който я прати в мрежата за 1:0. Това бе четвърто попадение за Меле в този квалификационен цикъл.

В следващите минути играчите на Дания наложиха своето превъзходство в търсене на второ попадение, което да ги успокои, но така и не успяха да го отбележат.

Украйна - Босна и Херцеговина 1:1 в световна квалификация