Бразилия се класира по убедителен начин на ¼ финалите на Световното първенство.

"Селесао" победи с 4:1 Южна Корея и си осигури място сред най-добрите осем, където ще се изправи срещу отбора на Хърватия.

През първото полувреме бразилците показаха изключителна класа, вкараха 4 гола и се позабавляваха с отбора на азиатците, който се класира на осминафиналите, отпращайки вкъщи Уругвай.

Снимка 598232

През второто полувреме състава на Тите свали темпото и корейците успяха да измият поне малко срама като върнаха едно попадение и владееха повече топката. Срещата започна ударно за Бразилия.

В 7-ата минута, след активно начало на мача, "селесао" поведе и прати в екстаз по-голямата част от стадиона. Рафиня проби отдясно, навлезе в наказателното поле, финтира отбраната на корейците и центрира, няколко играчи се разминаха с топката, тя стигна до Винисиус, който овладя и технично насочи за 1:0.

Снимка 598234

Бразилия - Южна Корея, 4:1, (Развой на срещата по минути)

"Селесао" е на 1/4 финалите

Само три минути по-късно бразилците получиха шанс да изпълнят дузпа след нарушение срещу Ричарлисон. Зад бялата точка застана Неймар, който с техничен удар удвои.

Снимка 598235

Натискът на "селесао" продължи и в 28-ата минута, след триходова комбинация, Ричарлисон жонглира няколко пъти с топката, подаде към Каземиро, той намери Тиаго Силва и Гълъба бе изведен очи в очи с вратаря и с левия крак насочи, вкарвайки за 3:0.

Снимка 598240

В 36-ата минута бразилците организираха бърза атака,Неймар подаде вляво към Винисиус, който копна топката към Пакета и играчът на Уест Хем с удар от въздуха отбеляза за 4:0.

Снимка 598241

В началото на втората част, Сон създаде добра възможност след като нахлу в наказателното поле и стреля отляво, от малък ъгъл, топката се удари в Алисон и излезе в корнер, след който не последва нищо.

В 68-ата минута, Данило сгреши, топката попадна на крака на Хи-Чан Хван, който шутира, но ударът му бе блокиран от падналия му съотборник на голлинията Ги-Сунг Чо, който пък бе в положение на засада.

Снимка 598244

В 76-ата минута корейците все пак стигнаха до попадение. След изпълнение на пряк свободен удар от корейците, топката бе избита лошо от наказателното поле от Каземиро към Сьонг-Хо Паик, който с удар от въздуха прониза мрежата на Алисон за 4:1.

Така на 10 декември Бразилия ще се изправи срещу Хърватия на ¼ финалите след драматичния успех днес на "шахматистите" срещу Япония след изпълнение на дузпи.