Аржентина записа четвърти пореден успех в световните квалификации, след като победи като гост Перу с 2:0. Селекцията на Лионел Скалони дори все още няма допуснато попадение. И двата гола за "албиселесте" реализира Лионел Меси. Той откри резултата в 32-ата минута, а в края на първото полувреме удвои аванса на "гаучосите". Меси можеше да запише и хеттрик, но негов гол след почивката беше отменен заради засада.

Срещата в Лима ще се запомни и с нахлуването на терена на фен на домакините, който искаше да се докосне до Меси. Младежът обаче бързо беше спрян от стюардите.

В класиринето в зона Южна Америка Аржентина води убедително с актив от 12 точки, а след "гаучосите" са три отбора с по 7 - Уругвай, Бразилия и Венецуела.

Скалони: Ако Меси е добре, ще играе