Аржентина спечели гостуването си на Венецуела с 3:1 Каракас в двубой от световните квалификации в Зона Южна Америка. Домакините останаха с човек по-малко в 32-ата минута, когато влезлият като принудителна смяна Адриан Мартинес получи директен червен картон, след като извърши много грубо нарушение срещу Лионел Меси.

В добавеното време на първата част Аржентина стигна до откриване на резултата чрез Лаутаро Мартинес.

В 71-ата минута звездата на Интер асистира на своя съотборник Хоакин Кореа за 2:0, а съфамилникът му Анхел Кореа направи резултата класически само 180 секунди по-късно. Аржентинците извършиха смените си след третото попадение, а в самия край на мача Йеферсон Сотелдо вкара почетно за домакините от дузпа, изпълнена в стил "Паненка".

Във временното класиране начело е Бразилия с пълен актив от 21 точки. Следват Аржентина с 15, Еквадор - 12, Уругвай и Колумбия - по 9, и други.