Националният селекционер на Турция Фатих Терим ще остане начело на южната ни съседка до 2012, обявиха от федерацията. 54-годишният специалист, който изведе родината си до ½-финалите на ЕВРО 2008 е решил да не напуска поста, въпреки че се говореше, че може да поеме клуб от Италия след континенталната надпревара.
„Той прие предложението ни. Благодари ни за доверието и каза, че е щастлив да води националния отбор”, каза президентът на ТФФ Хасан Доан. Терим по принцип имаше договор до 2010 година, но сега има възможност да води отбора дори на следващото европейско през 2012.
В кариерата си Императора е водил тимове като Фиорентина, Милан и Галатасарай. Предишният път, когато бе начело на Турция комшиите участваха на ЕВРО 1996 в Англия. В квалификациите за Мондиал 2010 Турция е в една група с европейския шампион Испания, Белгия, Босна и Херцеговина, Армения и Естония и има всички шансове, ако не да се класира директно, то поне да играе на бараж.
H 2 O
на 13.09.2008 в 07:05:36 #4Бързобегунек_Иванов
BJK
на 26.07.2008 в 19:48:20 #3И естествно България пак ще гледа първенствата от вкъщи
stifler79
на 02.07.2008 в 14:08:34 #2Бързобегунек_Иванов
на 02.07.2008 в 12:40:19 #1тъп, просто и некъддърен анадолски резак....нищо не става от него...мислеше да напуска, ама след тоя дяволски късмет на европейско е решил да лапа баницата още 4 години....разбира се резаните анадолски бургии едва ли ще се класират на световното през 2010 и на европейското през 2012....ще го изритат като помияр, какъвто всъщност е още след квалификациите за ЮАР...