Отборът на Италия записа най-срамната страница в новата история на националния отбор по футбол. "Скуадра адзура" ще пропусне Световно първенство за първи път от 60 години насам. Отборът на Джампиеро Вентура не успя да победи Швеция в баражите от зона Европа за място на Мондиал 2018 и след поражението с 0:1 в Стокхолм в петък не успя да се класира за форума в Русия следващото лято.

Италианците изиграха пореден слаб мач, в който застрашиха вратата на Робин Олсен едва няколко пъти. "Тре кронур" изигра отличен мач в отбрана, като опази голяма звезда на домакините Чиро Имобиле. Атаката на "адзурите" стана малко по-разнообразна след влизането в игра на Стефан ел Шаарауи, но и крилото на Рома не помогна на своя отбор да стигне до победата. Вентура от своя страна изуми всички, като отново се лиши от услугите на Лоренцо Инсинье, който изгледа срещата от пейката.

Снимка 323440

В началните минута на срещата италианските футболисти поискаха дузпа за нарушение срещу Пароло, но реферът Матео Лаос замълча. В 13-ата минута топката срещна ръката на Дармиан, но отново не последва сигнал от съдията.

Първата добра възможност се откри пред Чиро Имобиле, но нападателят от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата. Малко след това Якоб Йохансон, който вкара единствения гол в Стокхолм преди няколко дни се контузи и бе заменен от Густав Свенсон.

Италия - Швеция 0:0

Двата тима излизат в решителен сблъсък за класиране на Мондиал 2018

В 23-ата минута Берг опита удар, но Буфон не се затрудни. Четири минути по-късно Италия пропусна отличен шанс за гол. Габиадини се размина с топката при пас на Имобиле, но кълбото стигна до Кандрева, който от добра позиция стреля над вратата.

В 40-ата минута Имобиле имаше чудесна възможност за гол, след като се измъкна от защитата на гостите в наказателното поле, преодоля Олсен, но Гранквист притича и изби топката пред голлинията. До края на полувремето с пропуск се отличи и Флоренци.

Снимка 323446

Втората част започна с натиск на Италия. В 53-ата минута ножичен удар на Флоренци мина покрай вратата. В 60-ата минута Телин се озова сам срещу двама защитници на Италия, но ударът му бе блокиран. Малко след това Кандрева стреля силно в аут.

В 64-ата минута Имобиле не успя да намери очертанията на вратата след центриране отдясно. В 77-ата минута и мерникът на Флоренци отново изневери, след като халфът стреля над вратата.

Снимка 323443

Малко след това и Бонучи отклони центриране с глава, а Олсен отново се намеси отлично.  В 86-ата минута Белоти не намери целта. Минута по-късно стражът на Швеция се намеси великолепно при топовен удар на Ел Шаарауи. Удар на Пароло с глава също не намери очертанията на вратата.

В продължението на срещата Жоржиньо опита коварен удар извън наказателното поле, но отново топката излезе в аут.

Така Италия не успя да победи Швеция и ще пропусне Мондиал 2018.