Давид Силва е поредният футболист, отпаднал от състава на Испания за първите световни квалификации. Крилото на Валенсия страда от контузия на левия глезен и се наложи да се оттегли. Той пропусна тренировките във вторник, за да се подложи на преглед в клиниката „Кемтро", а вчера бе потвърдено, че отпада.

Фернандо Торес също е с контузия и няма да участва в срещите с Босна и Херцеговина в събота и с Армения четири дни по-късно.

Новият селекционер Висенте дел Боске, който ще дебютира начело на тима, реши да не вика заместник на Давид Силва, докато преди това Боян Къркич бе призован на мястото на Торес.