Франция се провали в генералната си репетиция преди старта на Мондиал 2018. "Петлите" завършиха наравно 1:1 със САЩ в контрола среща, играна в Лион.

Джулиън Грийн даде преднина на "янките" в края на първата част, а Килиан Мбапе изравни в 78-ата минута.

Французите изиграха силен мач, но не успяха да реализират положенията си. С пропуски се отличиха Погба, Гризман и голмайстора Мбапе.

САЩ стигна до попадение в 44-ата минута след грешка на Бенжамен Менди. Бранителят не успя да изчисти топката, а Грийн се възползва от това и с удар по диагонала откри резултата.

Французите стигнаха до изравнителен гол едва в 78-ата минута. Резервата Бенжамен Павар центрира отдясно и намери Мбапе в наказателното поле. Нападателят на ПСЖ отклони топката във вратата за 1:1.

До края на срещата нови попадения не паднаха.