Селекционерът на националния отбор на Хърватия Златко Далич остана много доволен от третата поредна победа на "шахматистите" в груповата фаза.
Тимът се наложи с 2:1 над Исландия и се класира за осминафиналите в турнира с пълен актив от девет точки след три изиграни срещи.
"Ето, видяхте с какъв отбор разполагаме. Излязохме с резервите и въпреки всичко победихме един много добър отбор, какъвто е Исландия.
Три победи и 7:1 голова разлика, какво повече можем да искаме на този етап? Да, все пак не беше най-доброто, на което сме способни, но в тежка група като нашата, сме първи пред Аржентина - мислите ли, че някой ще ни съди?
И срещу Исландия не бяхме перфектни, но най-важно е класирането. Някой сега може да каже, че сме помогнали на Аржентина, но истината е друга. Те сами си помогнаха, а ние просто си свършихме работата, това е", заяви Далич след срещата.
