Мексико направи огромна крачка към класиране на 1/8-финал на Мондиал 2010. Във втори мач от груповата фаза, момчетата на Хавиер Агире победиха с 2:0 Франция след попадения на Ернандес и Бланко.
"Ацтеките" изиграха фантастичен мач и тотално надиграха надутия френски тим, като само неточните удари на Вела, Дос Сантос и компания предотвратиха тотален погром за "петлите". Благодарение на успеха Мексико събра 4 точки и се изравни на върха в групата с тима на Уругвай. В следващия кръг двете страни се изправят една срещу друга, а евентуално равенство ще ги изстреля във фазата на директна елиминация.
Мачът на стадион "Питър Мокаба" започна на много високи обороти, а положенията за гол не закъсняха. Още във втората минута Дос Сантос удари греда, но атаката бе спряна заради засада. Малко по-късно Карлос Вела бе изведен на стрелкова позиция, но с левия край стреля изключително неточно.
В 12-ата минута дойде и ред на Франко да пропусне. До края на първата част добрата игра на "ацтеките" продължи, но до гол не се стигна.
Франция стигна до първото си реално положение за гол едва в 54-ата минута. Тогава много добра триходова атака между Евра и Рибери завърши с опасен удар на Малуда. Стражът на мексиканците обаче се справи добре. Всичко смислено за "петлите" приключи тук.
В 64-ата минута резервата Ернандес изведе мексиканците напред в резултата, след като бе изведен сам срещу Лорис. Попадението сякаш окрили "ацтеките" и те продължиха да атакуват. Така се стигна до 78-ата минута, когато Барера бе съборен в пеналта от Абидал и главният съдия посочи бялата точка. От 11-те метра ветеранът Бланко не сгреши и закла "петлите" с втори гол.
Марчело Липи
на 17.06.2010 в 23:16:37 #225Дрис Мангалите са безтитленици,а аз уринирам върху всички вас

Серафим Евлоги
на 17.06.2010 в 23:14:57 #224Ван Гаалите веЧе са повеЧе от Науките и Феномите
Luis vаn Gaal
на 17.06.2010 в 23:13:25 #2234ухте ли оригинала "Ван Гаал", боклуци?
Серафим Евлоги
на 17.06.2010 в 23:11:53 #222А сто процента анти-меси образа Нубълист е на Глупактико. ------------------------------------------------------------- На който е това Меси има и онова късокракото Шави
Серафим Евлоги
на 17.06.2010 в 23:10:36 #221Руни_юн е най-големият дебил , ако Чевек се разрови ще му открие поне 20 ника
По 1 време си пишеше сам под темите
100% е на надник 200 лева седмиЧно в Тъпспорта 
Серафим Евлоги
на 17.06.2010 в 23:06:30 #220За жалост дон Рюдигер беше посеЧен от псориазисна , модераторска ръка по ИП
Luis vаn Gaal
на 17.06.2010 в 23:04:31 #219Заложих зверски динамит във вагината на 6имейла "Курамилапежма" и той по4ина. Не го търсете.
Серафим Евлоги
на 17.06.2010 в 23:04:03 #218много ме съмнява и да не е онзи имбецил Руни Утд ------------------------------------------------------------- Руни_юн ака Дон рафа лузаро еди кво си , рафа надал , сър алекс , щефан ефенберг , евертана , ел тоти нещо си , рио фърдинанд , джордж бест , и още поне 15
В момента ги забравих другите 
Luis vаn Gaal
на 17.06.2010 в 23:00:12 #217Е, не съм те нарекъл "овца" или "нека4ествен продукт".
Ама споделям напълно това, 4е си доброду6ен. 
Серафим Евлоги
на 17.06.2010 в 22:58:52 #216Или да приемам ,че Бога Ван Гаал е изместил Бога Карло Анчелоти ----------------------------------------------------- АЧка, не така
Казва се БОГЪТ Карло АнЧелоти

Luis vаn Gaal
на 17.06.2010 в 22:58:07 #215Доброду6ният, но наивен продукт "А4ка", не може да разбере, 4е няма баварци, регистрирани под ник "Луис ван Гаал".
Luis vаn Gaal
на 17.06.2010 в 22:57:18 #214Има и "Луис ван Гаал", регистриран на ПЕТИ, но няма ни6то об6то с горе-изброените. НЯМА!
Серафим Евлоги
на 17.06.2010 в 22:55:07 #213Колко сте ми глупави
Немците размазват Швейцария на финала с 2-0
Залагайте си смело тамагоЧитата

Luis vаn Gaal
на 17.06.2010 в 22:54:11 #212Това не е 4ервения барон. НЕ! НЕ е!
Luis vаn Gaal
на 17.06.2010 в 22:53:04 #211Всеки разпознава божествената ми урина и пресните ми, свежи фекалии.
Luis vаn Gaal
на 17.06.2010 в 22:51:54 #2106те ти!
Серафим Евлоги
на 17.06.2010 в 22:51:53 #209Как сте отрепки
Мощна струя в устите на сестрите ви 
Artillery
на 17.06.2010 в 22:51:40 #208Тва е ЕйСи Милан
Luis vаn Gaal
на 17.06.2010 в 22:50:20 #207"А4е-ба4е", не си! НЕ! НЕ! НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!
Pisatel
на 17.06.2010 в 22:49:21 #206511. Ачката | 18.06.2010 01:45 Не сравнявай Испания и Бразилия. Бразилия имат играчи, които могат да спечелят мач като Робиньо, Майкон, и Кака. Испания нямат такива играчи. Имат само добър колектив и най-добрата средна линия. Затова не могат да бият Швейцария, САЩ, Италия. Бразилия от друга страна могат да пребиват всякакви тактики