Монако завърши наравно 2:2 като гост срещу Троа в първи мач от неделната програма на 26-ия кръг в Лига 1, който беше ръководен от женска съдийска тройка.

Домакините, които са застрашени от изпадане, поведоха в резултата след малко повече от половин час игра след далечен шут на Роминик Куаме.

Четири минути преди почивката Кевин Фоланд пропусна да изравни. В 81-ата минута Уисам бен Йедер, който направи няколко пропуска, възстанови равенството. Пет минути след това попадение на бившия футболист на Севиля даде аванс за монегаските, които не успяха да задържат преднината след удар с глава Ике Угбо в 90-ата минута.

Скандално ниска оценка за Неймар след загубата на ПСЖ от Монако

Елитното издание "Goal.com" даде на нападателя оценка 2 от 10

Монако е на трето място в класирането, докато Троа остава на 19-та позиция.

По-късно тази вечер Олимпик Марсилия, който все още има шансове за титлата, гостува на Рен.