Отборът на Монако записа загуба с 1:3 от Гингам като гост в мач от 34-ия кръг на френската Лига 1 и е на път да изпусне заветното място в класирането, което дава право на участие в Шампионска лига през следващия сезон.

Монегаските вече имат само една точка аванс пред Лион и Олимпик Марсилия на второто място.

Пари Сен Жермен на финал за Купата на Франция

ПСЖ на финал за Купата на Франция

3:1 за столичани срещу Каен

Срещата започна доста неприятно за гостите, след като в 21-ата минута Жемерсон получи директен червен картон. Той извърши грубо нарушение в наказателното си поле, а главният съдия веднага отсъди дузпа в полза на домакините. С изпълението ѝ се нагърби Джими Бриан, който не сгреши от бялата точка. До края на полувремето Етиен Дидо удвои, а в началото на втората част Маркюс Тюрам вкара и трети гол. В средата на частта Алами Туре намали за Монако, но това се оказа недостатъчно за нещо повече.

По този начин Монако е със 70 точки, докато Монако и Лион са с по 69. Гинган от своя страна вече изиграе освободено, след като няма опасност за мястото си в елита. Бретанците са с 45 точки на десето място.