Монако продължава с неубедителните си изяви във френската "Лига 1". Отборът от Княжеството загуби с 1:3 у дома от Страсбург и остана в долната половина на таблицата. След като получи 7 гола в два мача от Пари Сен Жермен, днес съставът на Роберт Морено отново допусна много слабости в дефанзивен план и това доведе до осмото поражение през този сезон.

От Монако са отвърлили 80 милиона евро от Барселона за Уисам Бен Йедер

Испанският тим има отчайваща нужда от нов стрелец след тежката контузия на Луис Суарес

Людовик Ажорк откри за Страсбург в 41-ата минута. Голямата заслуга за гола обаче беше на Люсиен Зохи, който проби по десния фланг и сложи топката на крака на съотборника си.

В средата на второто полувреме Ибрахима Сисоко подаде на Адриен Томасон и той преодоля Бенжамен Лекомт. В 74-ата минута Монако окончателно се предаде, след като Стефан Митрович с глава направи резултата 0:3.

Домакините намериха сили само за почетно попадение, дело на Стеван Йоветич в 86-ата минута. Черногорецът се разписа след пас на на искания от Барселона Уисам Бен Йедер.

Победата изкачи Страсбург на 7-о място в класирането с 30 точки. Монегаските са 12-и с точка по-малко.