Монако спечели трудно с 3:2 срещу Оксер в мач от 16-ия кръг на френското първенство по футбол. С този успех тимът от Княжеството излезе пети в класирането при равенство в точките с четвъртия Олимпик Марсилия.

Оксер взе преднина след половин час игра с гол на Мбайе Нианг от дузпа, но Уисам бен Йедер изравни в добавеното време на първата част, а Бен-Сегир отбеляза за 2:1 само три минути след началото на второто полувреме.

Юсуф Фофана възстанови равенството с автогол, но Монако стигна до победата като гост. В 85-ата минута Бен Сегир получи топката извън наказателното поле и я изпрати с прецизен удар до дясната греда на домакините за крайното 3:2.

Така Монако вече е равен по точки с Олимпик Марсилия и изостава с една от третия в класирането Рен. Оксер пък е в зоната на изпадащите с точка зад първия над чертата Нант.

Лионел Меси пропуска мача на ПСЖ със Страсбург

Нападателят записа 13 мача този сезон, в които отбеляза 7 гола и направи 10 асистенции