Втородивизионният Вихрен победи Миньор (Пк) с 1:0 в контролна среща, играна на стадиона в село Мурсалево. Представителят на Западната "Б" група бе по-добрият отбор на терена през по-голямата част от игровото време и заслужено грабна победата.

Двубоят започна с атаки и към двете врати, като за Вихрен шансове за гол имаше Станкев, а за Миньор пропусна Коце Марков. Вратарят на санданчани Бахтарлиев пък демонстрира страхотна класа и спаси няколко опасности. Победното попадение за домакините падна в 80-ата минута, когато Краси Шапкаров препарира вратаря на „чуковете" и оформи крайния резултат.

До края на мача Вихрен контролираше играта и можеше да вкара още голове, като веднъж и гредата спаси перничани след страхотно изпълнение на Марио Янков от фаул. Следващата проверка на тима от Сандански е в понеделник срещу ЦСКА. Срещата ще се играе на тренировъчната база на „армейците" в Ксанти, Гърция.